Türkiye de ABD vatandaşlarının vize başvurularını askıya aldı. Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği vize misillemesini ABD Ankara Büyükelçiliği’nin kullandığı ifadelerle duyurdu.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nin Türkiye’den yapılan vize başvuruların süresiz olarak askıya alınmasını açıkladıktan sonra Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği’nden vize misillemesi geldi. Türkiye, ABD’nin açıklamasına çok benzer bir açıklama yayınlayarak, “Türkiye de ABD vatandaşlarının vize başvurularını askıya alındı” dedi.

Washington Büyükelçiliği, “Türkiye de ABD vatandaşlarının vize başvurularını askıya alındı. Sınırda vize ve e-vize uygulaması askıya alındı” açıklamasında bulundu. Yapılan açıklama şöyle:

“Son zamanlarda yaşanan olaylar, Türk hükümetini, ABD hükümetinin Türk misyonlarının tesislerinin ve personelinin güvenliğine ilişkin taahhütlerini yeniden değerlendirmek zorunda bırakmıştır. Söz konusu değerlendirme sürecinde, ABD’deki büyükelçiliğimize ve başkonsolosluklarımıza gelen ziyaretçi sayısını en aza indirgemek amacıyla, şu andan itibaren geçerli olmak üzere, ABD’deki tüm misyonlarımızdaki ABD vatandaşlarına yönelik vize işlemleri askıya alınmıştır. Söz konusu uygulama etiket vizenin yanısıra e-Vize ve sınırda bandrol vize uygulamalarını da kapsamaktadır.”

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.