Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun Hollanda’da uçuş izninin iptal edilmesinden sonra Aile ve Sosyal Politakalar Bakanı Fatma Betül Sayan  Kaya Hollanda’ya karayolu ile gitmeye karar verdi. Polis Bakan Kaya’nın aracını durdurdu. Bölgede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçağının iniş iznini iptal etmesine rağmen Hollanda’nın Rotterdam kentine kara yoluyla gidecek.
Daha önce Bakan Kaya’nın Hollanda’da katılacağı etkinlikler iptal edilmişti.

Hollanda polisi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın, Almanya’dan kara yoluyla Rotterdam’a gideceğinin açıklanmasının ardından Rotterdam Başkonsolosluğu Rezidansı önündeki yolu trafiğe kapattı.

Türkiye’nin Rotterdam Başkonsolosu Sadin Ayyıldız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın aracının Hollanda girişinde durdurulduğunu ve kendisinin de Bakan Kaya’nın yanına gitmesine müsaade edilmediğini söyledi. Bunun üzerine protesto gösterileri yapılıyor. Bölgede mahalli sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Recep Tayyip Erdoğan’nın  konu hakkında açıklama yapacağı açıklandı..

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.