Almanya ve Hollanda ile Türkiye arasında devam eden kriz hakkında konuşan AKP İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, “Almanya’ya Hollanda’ya hep kızmayalım. Belki azıcık teşekkür de etmeliyiz. Evet oylarına en az iki puan katkı yaptılar” dedi.

Havuz medyasına ait bir televizyon kanalında katıldığı bir programda AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık şöyle konuştu: “Bu Almanlara Hollandalılara kızmayalım, belki azıcık teşekkür de etmemiz gerekiyor. Bizim evet oylarına en az iki puan katkı yaptılar böylece. Buna emin olabilirseniz. Bir eski emekli siyasi danışman olarak danışman ve araştırmacı olarak size katiyetle söyleyebilirim ki hem Avrupa’daki vatandaşlarımızın oylarında belirli hatırı sayılır bir artışa sebep olacak hem de asıl Türkiye’nin içerisinde hem kararsız hem de hatta bir miktar hayırcı seçmenin çok ciddi şekilde etkilenmesine yol olacak bu olaylar.”

Bu söylem, İsrail ile yaşanan “one minute” olayı ve  başarısız darbe girişimi sonrası yapılan açıklamaları akla getirdi..

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.