Anadolu Üniversitesi öğrencilerinden İHH’ye tepki

İHH ve destekçisi örgütlerin Anadolu Üniversitesi’nde “Halep’e yol açın”sloganıyla stand açmasına tepki gösteren üniversite öğrencilerine çevik kuvvet ve özel güvenlik görevlileri engel oldu. Öğrencilerin basın açıklaması yapmasına zorla engellendi.

14 Aralık’ta Türkiye’den “Halep’e yol açın” sloganıyla yola çıkmaya hazırlanan İHH ve destekçisi örgütlerin Anadolu Üniversitesi içinde yürüttüğü probaganda ve stand faaliyetleri öğrencilerin tepkisine yol açtı.Tepkilerini üniversite içerisinde basın açıklaması yoluyla dile getirmek isteyen öğrencileri polis ve Özel güvenlik tarafından  engellemeye çalışıldı. Öğrencilerin basın açıklaması yapmasına müsade edilmedi.

Öğrencilerin okumasına izin verilmeyen basin açıklaması şöyle:

“Üniversitemizde Halep’teki siviller için yardım standı açtığını iddia eden cihatçı çete destekçileri; GENÇ İHH, ÜNİAK, Seriyye Vakfı, Genç Memur-Sen ve Yeniler Kulübü günlerdir provokatif söylemler ve eylemlerde bulunmaktadır. Teröristlerden temizlenen Halep için yardımı bahane ederek üniversitede çatışma ortamı yaratmak isteyen bu cihatçı çete destekçileri Rektörlüğün izni, Özel güvenlik ve polisin korumasında faaliyetlerini sürdürmektedir. Öğrenciler arasında huzursuzluk yaratan bu durumu Rektörlükle görüşme talebimiz ‘Bu zamana kadar size izin veriyorduk, bundan sonra onlara izin vereceğiz’ denilerek reddedilmiştir. Anadolu Üniversitesi’nin bundan sonra onlara izin vereceğiz dediği gruplar, okul öğrencisi olmayan, Ortadoğu’da ve Türkiye’de yüzlerce insanı katletmiş örgütleri destekleyen kişilerin oluşturduğu gruplardır.”

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.