Bakan Süleyman Soylu,  Dolmabahçe’de dün gece düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden polislerin cenaze töreninde konuşurken “Bu eşkıyalardan hesap soracağız. Yarından tezi yok, Türkiye Cumhuriyeti Devleti güvenlik güçlerinin işi bunu yapanlardan intikam almaktır” dedi.

 

Vatan Caddesi üzerinde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde düzenlenen törende konuşan İçişleri bakanı Soylu, şunları söyledi:

“İstanbul’daki saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 38’e yükseldi Vefa da Kadir de Adem de İlker de Hasan da bütün şehitlerimiz bilsin; o insanlıktan çıkmış alçaklara şunu söylüyoruz; yarından tezi yok Türkiye Cumhuriyeti Devletinin güvenlik güçlerinin birinci öncelikli işi bunu yapanlardan intikam almaktır, karada, havada, denizde, nerede olursa olsun… Hangi güce sığınmışlarsa sığınsınlar, Türk milleti bu kanı yerde bırakmayacaktır. Maliyeti ne olursa olsun bu hesap görülecektir. Bu eşkıyalardan tek tek hesap soracağız. Bulundukları delikleri başlarına yıkacağız. “geberip gittiğinizde dua edecek kimse varmı”? Kırk yıldır, bu ülkeyi terörle uğraştıranlar ve onların destekçilerine soruyorum: Bir takım karanlık odakların, Batılı karanlık ortaklarınızın uşağı, maşası ve tetikçisi olmaktan başka bir vasfınız var mı, Geberip gittiğinizde, arkanızdan ağlayacak, hayır dua edecek kimse var mı?

toren

Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, bazı bakanlar ve yöneticiler ile çok sayıda Emniyet mensubu katıldı. Erdoğan, hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diledi.

 

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.