1978 kuşağının önder isimlerinden Bülent Uluer, akciğer embolisi sebebiyle hastaneye kaldırıldı..

78 kuşağının önder isimlerinden Bülent Uluer, akciğer embolisi sebebiyle Kozyatağındaki Acıbadem Hastanesi’ne kaldırıldı.

Siyasihaber’in haberine göre, doktorların verdiği ilk bilgi, Bülent Uluer’in bilincinin kapalı ve hayati tehlikesi olduğu yönünde.

Uluer’in dostlarının  hastane önünde bekleyişi sürüyor.

 BÜLENT ULUER KİMDİR :

Bülent Uluer, 1952 yılında Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde öğrenci olan Uluer, kısa bir süre sonra okulun Öğrenci Derneği başkanı oldu.  Uluer 1974 yılında içlerinde Oğuzhan Müftüoğlu, Nasuh Mitap, Paşa Güven ve Dursun Karataş gibi isimlerle birlikte Devrimci Gençlik dergisini çıkarmaya başladı ve Devrimci Gençlik Dernekleri Federasyonu’nun kuruluşunu gerçekleştirdi.

Bülent Uluer, Dursun Karataş ve Paşa Güven ile birlikte Devrimci Sol’da yer almıştır. 1978 yılına kadar Dev-Genç Genel Sekreterliği yapmıştır. Uluer 12 Eylül Darbesi gerçekleştiğinde ilk arananlar listesinde yer almıştır. Bu sebeple yurtdışına çıkıp Filistin’e gitmiş, bu yıllarda Filistin kamplarında gerilla eğitimi almıştır. Ardından uzun süre Avrupa’da kalmıştır.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.