Suudi Arabistan‘a giden Tayyip Erdoğan, Kabe‘yi ziyaret ederek umre yaptı. Erdoğan’a, Akar ve Fidan da eşlik etti. Hulusi Akar‘ın Mescid-i Nebevi’de Erdoğan’la yan yana namaz kılması  günün konusu oldu.

Resmi temaslar için Suudi Arabistan’da bulunan Tayyip Erdoğan, Medine’de Mescid-i Nebevi’yi ziyaretinin ardından Cidde Kral Abdülaziz Uluslararası Havalimanı’na özel uçak ile geldi. Umre ibadeti için karayoluyla Mekke’ye geçen Erdoğan,  Mescid-i Haram’ı ziyaret etti.  Erdoğan ve beraberindekiler, Kabe’de önce umre tavafını yaptı. Daha sonra ise Merve ve Safa tepeleri arasında umre sa’yını gerçekleştirdi.

Erdogan-umra-768x461

Tayyip Erdoğan’a  Emine Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan eşlik etti. Umre ziyaretini tamamlayan Erdoğan, daha sonra Suudi Arabistan Kraliyet Konukevi’ne geçti.

Erdoğan’ın Hulusi Akar ile Mescid-i Nebevi’de kıldığı namaz’ın görüntüleri ile AKP’liler tarafından referandum propagandası olarakta kullanılmakta…

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.