Doğan Holding merkezini polis bastı

Polis, Doğan Holding’in İstanbul’daki merkezini bastı. Doğan Holding Avukatı Erem Turgut Yücel ile şirketin eski CEO’su Yahya Uzdiyen gözaltına alındı.

Polis, Doğan Holding’in Üsküdar’daki binasına gitti. Edinilen bilgiye göre, Emniyet yetkilileri sabahın erken saatlerinde Doğan Şirketler Grubu Holding’in Üsküdar’da bulunan merkez binasına gitti.

Polis, sabah erken saatlerde Doğan Holding’in merkezinin bulunduğu Üsküdar’daki binasını bastı.

Doğan Holding Avukatı Erem Turgut Yücel ile şirketin eski CEO’su ve Doğan Holding şirketlerinde yöneticilik yapan Yahya Uzdiyen de evinde gözaltına alındı.

BİR KİŞİNİN BİLGİSAYARINDA ARAMA YAPILIYOR

ABC Gazetesi’nin edindiği bilgiye göre, FETÖ soruşturmasında tutuklanan Doğan Holding  Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu ile bağlantılı olduğu öne sürülen bir kişinin odasında ve bilgisayarında arama yapılıyor.

DOĞAN HOLDİNG’DEN AÇIKLAMA: 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Açıklama şöyle;

“Bu sabah şirketimiz Baş Hukuk Müşaviri Erem Turgut Yücel’in ve eski yöneticimiz Yahya Üzdiyen’in, daha önce Ankara Temsilcimiz Barbaros Muratoğlu’nun tutuklanmasına neden olan soruşturma kapsamında ev ve ofislerinde arama yapılmış ve kendileri gözaltına alınmıştır. Söz konusu arama işlemi sadece adı geçen yöneticilerimizin şahsi çalışma ofislerinde yapılmış olup, Şirketimiz ve bağlı ortaklıklarının faaliyetlerini etkileyen herhangi bir durum bulunmamaktadır. Şirketimiz ve bağlı ortaklıkları faaliyetlerine aynen ve kesintisiz olarak devam etmektedir. Konu ile ilgili yeni bir gelişme olduğu takdirde ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır”

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.