Ebubekir el Bağdadi’ye ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı yayınladı.  “Musul operasyonunun başarısız olacağını” savunan el Bağdadi,  “Türkiye bugün artık menzilinize girdi, cihadınızın hedeflerinden biri haline geldi. Orayı işgal edin ve güvenli olduğunu sandığı yerlere korku salın.”  dedi..

El Bağdadi, başarısız olacağına  inandığı Musul operasyonunu ile ilgili olarak şunları söyledi: “İslam Devleti’nin bugün sürdürdüğü cihat ve giderek şiddetlenen bu savaş, zafere bir adım mesafetde olduğumuza inancımızı artırıyor. Ninova halkı, Allah düşmanlarına karşı sürdürdüğümüz cihadın yoğunluk kaybetmesine izin vermemeli.”

Konuşmasının Türkiye ilgili kısmında,  IŞİD militanlarına Türkiye için çağrı yapan el Bağdadi, “Artık nefretinizin ateşini Türk askerlerine boşaltabilirsiniz. Türkiye bugün artık menzilinize girdi, cihadınızın hedeflerinden biri haline geldi. Orayı işgal edin ve güvenli olduğunu sandığı yerlere korku salın” dedi. 

Işid lideri Bağdadi,  intihar timlerine çağrıda yaparak: “İnanmayanların gündüzünü geceye çevirin, topraklarında yıkım yaratın, kanlarının nehir gibi akmasını sağlayın.” 

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.