İran, saldırılarla ilgili Suudi Arabistan’ı suçladı; intikam alacağız

devrim-muhafizlari

İran’ın başkenti Tahran’daki terör saldırısının ardından İran’dan çok sert bir açıklama geldi. İran Devrim Muhafızlarından, “Tahran’da bugün olanlar için intikam alacağız. Saldırının arkasında Suudi Arabistan vardır” açıklaması yapıldı.

Reuters’in haberine göre, Devrim Muhafızları tarafından yapılan yazılı açıklamada, saldırının sorumlusunun Suudi Arabistan olduğu bildirildi.

Açıklamada, “Bu terörist saldırı, terörizmi destekleyen ABD Başkanı ve Suudi liderlerin görüşmesinden sadece bir hafta sonra meydana geldi. IŞİD’in bu saldırıyı üstlendiği gerçeği, onların da  bu saldırıya katıldığını ispatlıyor” ifadele edildi.

İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutanlarından General Hüseyin Salami tarafından yapılan açıklamada ise “Şüphesiz ki, bugün Tahran’da olanlar için teröristlerden, onların bağlantılarından ve destekçilerinden intikam alacağız” ifadesinde bulundu.

İran’ın başkenti Tahran’da bugün biri parlamentoda diğeri ise Ayetullah Humeyni’nin mezarında düzenlenen intihar bombalı ve silahlı saldırılarda en az 12 kişi öldü.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.