“IŞİD’liye Suikast Yapacak PKK’lıları Yakaladık”

Gaziantep’te Valiliğinden  operasyon bildirisi yayınladı. Bildiride, “PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması olan YDG-H içerisinde faaliyet gösteren ve sözde DEAŞ terör örgütü üyesi olan ismi bilinmeyen bir şahsa yönelik suikast hazırlığındaki 4 örgüt mensubu eylemlerini gerçekleştirmeden yakalanmıştır” denilmekte.

antepvali

Operasyonla ilgili Gaziantep Valiliğince yapılan açıklamada;  PKK’nın gençlik yapılanması üyelerinin  eylem hazırlığında oldukları değerlendirildiği belirtildi.

Valiliğin konu ile ilgili açıklaması ;

“PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması olan YDG-H içerisinde faaliyet gösteren ve sözde DEAŞ terör örgütü üyesi olan ismi bilinmeyen bir şahsa yönelik suikast hazırlığındaki 4 örgüt mensubu eylemlerini gerçekleştirmeden yakalanmıştır. Yakalanan örgüt mensuplarının eylem hazırlığında oldukları ve uyuşturucu madde kullandıkları değerlendirilmektedir. Yapılan aramalarda 3 adet ruhsatsız av tüfeği, çeşitli elektronik malzeme, 3 adet paket halinde 120 gram uyuşturucu madde ile FETÖ/PDY terör örgütü içerikli 1 adet kitap elde edilmiştir.”

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.