Sık sık yaşanmaya başlanan ‘terör operasyonlarına’ bir yenisi daha eklendi ve gece yarısı İstanbul Küçükçekmece’de Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince DHKP-C’ye yönelik düzenlenen operasyonda ‘polisle çatışmaya girdiği’ iddia edilen 18 yaşındaki Sıla Abalay öldürüldü. Operasyonda ayrıca 2 kişi de gözaltına alındı. Abalay’ın cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Sıla Abalay

DHA’nın haberine göre, Küçükçekmece’de Yeşilova Mahallesi Tansel Caddesi Terzi Sokak üzerindeki bir binadaki ev’e  polis tarafından operasyon düzenledi.  İddiaya göre, operasyonda polisle çatışmaya giren Sıla Abalay öldürüldü, 2 kişi de gözaltına alındı. Olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Operasyonun DHKP-C’ye yönelik bir operasyon olduğu söylendi.

Operasyon düzenlenen dairenin kapısı mühürlenerek kapatıldı. Bina sakinleri, gece yoğun silah sesleri duyulduğunu belirterek, korktuklarını olayın detaylarını ise daha sonra haberlerden öğrendiklerini belirtti. Bir başka bina sakini ise, operasyonun yapıldığı daireye yaklaşık 15 gün önce taşınıldığını ancak taşınan kişileri tanımadıklarını ve daha önce görmediğini söyledi.

Olay Yeri İnceleme ekipleri ve Cumhurşyet savcısının, cenaze ve olay yerindeki inclemeleri saat 05.00 sıralarında tamamlandı. Abalay’ın cenazesi zırhlı araçlar eşliğinde otopsi için Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

Öte yandan, cenaze getirilmeden önce Adli Tıp Kurumu abluka altına alınırken alınırken bir TOMA’nın da hazır bekletildiği görüldü.

Abalay, 16 yaşındayken Berkin Elvan eylemine katılmaktan tutuklanmış ve 1 seneye yakın cezaevinde kalmıştı.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.