Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, ABD’nin Suriye’deki hava üssüne gerçekleştiği saldırıyı gerekçe göstererek, kendi nükleer silahlarının “gerekli bir caydırıcı unsur” olduğunu ve kendilerini korumak için savunma güçlerini artıracaklarını açıkladı.

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti  resmi ajansının haberine göre, Dışişleri Bakanlığı yetkilisinin yaptığı açıklamada, ABD’nin Suriye’ye gerçekleştirdiği hava saldırısının “kesinlikle affedilemez” olduğunu ve ABD’nin “savaş için sürekli pervasız hareket etmesine” karşı ülkelerini korumak için savunma güçlerini artıracaklarını belirtti.

Yapılan açıklamada aynı zamanda Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin “eksenindeki nükleer güçle sahip olduğu muazzam askeri kuvvetin” ABD’nin olası bir saldırısını engelleyeceği belirtildi.

Korkmuyoruz

ABD’nin Suriye’ye düzenlediği son askeri saldırının kendilerine yönelik bir uyarı niteliğinde olduğu yorumlarına dikkati çeken açıklamada, “ Korkmuyoruz” denildi.

Yapılan açıklamada, “ABD’nin sürekli olarak yaptığı, savaş maksatlı pervasız hareketlerle başa çıkmak ve kendimizi kendi gücümüzle savunmak için meşru müdafaa kapasitemizi her yönden artıracağız.” denildi…

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.