İki yıl önce yazılan makale.

 

Bu Hükümet Tendürek’e Gömülmelidir.
Artık Sağır Sultan bile duydu, AKP hükümeti hayatları kendisine emanet edilen askerleri operasyon süsü verdiği bir organizasyonla ölmeleri için (Ağrı) Tendürek Dağı’na gönderdi. Askerler PKK gerillalarının hedefi olsunlar diye helikopterlerle bilinçli olarak açıklık bir yere indirildiler. Gaye askerlerin gerillalarca öldürülmesiydi. Böylece AKP denen habis ur, elinde fitne bayrağıyla ortaya çıkıp, “vatan, millet, bayrak, şehit…” naraları atarak şoven bir korku rüzgârı estirecek ve suyu tükenmekte olan siyaset değirmenini o zavallı askerlerin kanlarıyla döndürecekti. Ancak pimi çekilen bu hayasız bomba, plânlayıcılarının elinde patladı. Gerillalar doğru bir kararla askerlerin hayatına kast etmediler. Çatışma sürerken HDP’li canlı kalkanların müdahalesi oldu ve çatışma sona erdi. Can kaybı olmasın diye çatışma bölgesine giden o canlı kalkanlardan HDP’li Cezmi Budak ne yazık ki helikopterden açılan ateşle öldürüldü.
SARAYLARININ HARCINI O ÇOCUKLARIN KANLARIYLA KARDILAR
Sözü fazla uzatmadan…
Bu korkunç tezgâhın da bir defa daha gösterdiği gibi, sözde vatan görevi diye zorla askere götürülen gençlerin bu devlet ve hükümetler ve hanedanlar düzeni önünde bir sinek kadar bile değerleri yoktur. Bu çocukların görevi, vatan diye kendi kanları ile beslenen bu vampir düzeni ve onun kurumlarını korumaktır.
Bu sadece AKP’ye has bir durum da değildir. Bugüne kadar gelmiş geçmiş bütün hükümetler bu yoksul halk çocuklarını hep bir kalkan ve piyon olarak kullandılar. Onlar için en değerli asker ölü askerdir. Örneğin isteseler Kürt meselesini kolaylıkla çözebilirlerdi, ama pek çok nedenle çözmediler. Askerler öldükçe ve tabutlar peş peşe geldikçe gizli bir sevinçle el ovuşturdular. Çünkü kendi saltanat saraylarının harcını o çocukların kanlarıyla kardılar. İşte bu nedenle bu çocukları ordular halinde ölüme gönderdiler.
Tendürek dağındaki o kirli operasyonda yapılan tam da budur.
TENDÜREK DAĞINDA ÖLÜME GÖNDEREN HÜKÜMET
Geçmişten biliyoruz ki, bu korkunç olay da Roboski, Gezi ve benzer birçok katliam gibi sadece yazılara ve demeçlere konu olmakla kalacak. Siyasetçilere meze olacak. Oysa bu kanlı tezgâhı kuran hükümet, bu tür faaliyetleriyle artık illegal silahlı bir örgüte dönüşmüş ve meşruluğunu kaybetmiştir. Bu nedenle derhal istifa etmelidir; istifa etmiyorsa şiddetten soyutlanmış sivil projeler uygulanarak istifa ettirilmelidir.
Böyle illegal birçok faaliyet içindeki bir hükümetle yapılacak seçim artık meşru değildir ve zaten ortaya çıkacak sonuç ne olursa olsun halkın hayatında zerrece bir değişiklik de olmayacaktır.
Şimdi iş anne, baba ve kardeşlere düşüyor. Çocuklarını askerde, dağda veya faili meçhulde kaybeden aileler, bu hükümetin yakasına yapışıp mezardaki çocuklarınızın hesabını sormalısınız. Gelin bu hesabı birlikte soralım. Onların çocukları köşklerde, saraylarda yaşarken, sizin çocuklarınız mezarların nemli karanlığında yatıyor. Bazılarının mezarı bile yok. Ama bunun bir bedeli olmalı.
Askerleri Tendürek dağında ölüme gönderen bu hükümet o dağa gömülmelidir. Ben buradayım; sizler, sizin destekçileriniz ve dostlarınız ne zaman ihtiyaç duyarsanız koşarak size geleceğim. 19.04.2015
İki yıl önce yazılan makale                                    Mahmut Alınak

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.