ÇOCUKLARIMIZA BUNU MU MİRAS BIRAKACAĞIZ?

Bugünlerde herkesin dilinde anayasa referandumu var. Sokaklar merak içinde, 16 Nisan’da Evet mi çıkacak, yoksa Hayır mı?

Evet de çıksa, Hayır de çıksa Mollacı AKP faşizminin ne yapacağı bellidir; halkın üzerine zulüm dağlarını yağdırmaya devam edecek. Sesini çıkaran, itiraz eden kim olursa olsun tepesine balyozla inecek.

Peki…

Muhalefetin referandum sonrası için bir plânı var mı? Referandum da Hayır çıktığında halk düşmanı AKP’yi mezara gömecek bir projesi var mı?

Evet çıktığında daha da azgınlaşacak bu faşist gericiliği durduracak bir proje? O da yok!

Bu durumda referandumda ne çıkarsa çıksın AKP başta kalmaya devam edecek. Yani HAYIR için harcanan bunca enerji, bunca emek boşa gitmiş olacak!

Tayyip Erdoğan şimdiden ilân etti, “16 Nisan’dan sonra meclise idamı getireceğiz,” dedi. Meclisin ne yapacağını konuşmaya gerek yok, Humeynist AKP, idamı süratle kanunlaştıracak.

Peki dert ne? İdam cezası neden getirilmek isteniyor? Birincisi, Tayyip Erdoğan kuracağı her darağacıyla bilinçsiz kitlelerin desteğini körükleyip iktidardaki ömrünü uzatmaya çalışıyor.

İkincisi ve en önemlisi…

Devrimci muhalefetin başını ezerek, halkı iliklerine kadar sömüren bu holdingler düzenine olan vefa borcunu ödemek istiyor.

Kanlı bir karanlık böyle çığ gibi üstümüze gelirken biz ne yapacağız?

Anneler, babalar…

Bin bir zahmet ve çileyle büyüttüğünüz çocuklarınıza celladın kanlı eliyle kirlenmiş bir urgan mı miras bırakacaksınız? Kızlarınızın, oğullarınızın ve torunlarınızın asıldıkları darağacındaki kıvranışlarını bir an getirin gözünüzün önüne.

Ne hissediyorsunuz?

İdama sessiz kalmak cellatla suç ortaklığı değil midir? Gelin biz İDAM KARŞITLARI şimdiden 16 Nisan sonrası için bir plânlama yapalım.

Ya korkularımızın kölesi olur koyun gibi güdülürüz, ya da çocuklarımızın bizimle gurur duyacakları şerefli bir tarihin kurucuları oluruz.

Haydi kalk ayağa! Konuş, bağır bağırabildiğin kadar, yer gök sarsılsın senin yiğit sesinle. El ele verip şeref tahtına yürüyelim hep birlikte.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.