GÜNAHLARINIZI AĞRI DAĞI BİLE TAŞIYAMAZ
“Din kardeşliği” yalanını dillerinden düşürmeyen siz ey sahtekârlar; ağzınızdan yalan balları akar durur; dünya yalancılık yarışması düzenlense mutlaka şampiyon olursunuz.”Kardeş,” diye kandırdığınız milyonlar, aç ve açıkta kalmamak için çırpınıp dururken, sizler din perdesi arkasında canım ülkemizi yağmaladınız; ülkemizin yer altı ve yer üstü zenginliklerini yerli ve yabancı holdinglere peşkeş çektiniz. Fil gibi şişen kirli servetleriniz sınır tanımıyor. Yediğiniz zıkkım olası her lokma halkın acıları ve alın teri ile yoğrulmuştur.
“İslam âlemi,”diye nutuklar çekip Kuran’dan ayetler okursunuz! Oysa “İslam âlemi” dediğiniz o insanlar bir çöp bile etmez sizin nazarınızda. Ateş kuyularında yansalar da dönüp bakmazsınız onlara.
Çünkü sizin kıbleniz para, dininiz para, Allah’ınız paradır!
Vatan, sizin için sağılacak sahipsiz “bir inekten” başka bir şey değildir!
Zulmünüze itiraz eden “din kardeşlerinizin” başına kudurganca bomba yağdırırsınız. Taksim’i cehenneme, Şırnak’ı, Cizre’yi, Sur’u… mezarlığa çevirirsiniz. Bebekleri ve yetmişlik anneleri bile öldürecek kadar zebanileşir, öldürdünüz genç kızları çırılçıplak teşhir edersiniz.
Ölmeye ve öldürmeye gönderdiğiniz asker ve polislerin sizin yanınızda bir çiğit kadar bile değerleri yok; onlar öldürüldüğünde yüreğiniz yağ bağlıyor! Çünkü zulüm çarkınız onların kanlarıyla dönüyor! Tek istediğiniz saltanatınız baki kalması; dünya yanmış, milyonlarca insan kan deryalarında boğulmuş, umurunuzda değil!
Kendinizi tehlikede gördüğünüzde sokağa çağırdığınız insanlar öldürülürken, siz saklanırsınız. Etraf sakinleşince de gün ışığına çıkar, kahramanlık nutukları atarsınız.
* * *
Ve “Türklük” naraları ile Türk halkının tepesine tünemiş siz ey ırkçı siyasetçiler; kirli geçmişinizle sabittir ki, sizin tek gayeniz ırkçılık ve şovenizmle zehirlediğiniz Türk halkını ve diğer halkları boyunduruk altında tutarak bu talancı sömürü düzenini devam ettirmektir. Sizler, çarkı halkın kanıyla dönen bu yamyamlar düzenini koruyup kollamakla görevli ajanlarsınız. Öyle halk düşmanısınız ki, uşaklığını yaptığınız yerli ve yabancı holdinglerin menfaati için Türk halkını da “Türkçülük nutukları” eşliğinde katran kazanlarında haşlarsınız. Siz azgın halk düşmanları, kendinizi ne kadar “Türklük perdesi” arkasına saklamaya çalışırsanız çalışın, Türk, Kürt ve diğer emekçi halkların kanıyla beslenen kenelersiniz. Kendinizi bir tas çorbaya satacak kadar alçalmışsınız.
* * *
Ve Kürtler adına siyaset yapan siz Ankara mecnunu siyasetçiler; televizyonlarda öyle parlak, öyle coşkun laflar etmektesiniz ki, sizi dinleyenler, Kürt halkını koruyucu kanatları altına almak için gökten inmiş melekler olduğunuzu düşünür. “Direneceğiz, diz çökmeyeceğiz,”dediğinizde, halk sizde Roma’nın isyancı köle lideri Spartaküs’ü gördü ve size inandı, sel olup arkanızdan aktı. Gel gör ki, acı bir şekilde aldandılar; kenara çekilip halkı ortada bıraktınız. Şırnak, Sur, Cizre, Silopi, İdil, Nusaybin, Yüksekova ve daha birçok şehir, sokağa çıkma ve giriş- çıkış yasakları ile HAPSEDİLDİ, devlet güçlerince bombalanarak harabeye çevrildi, katledilen insanların bedenleri köpeklerin önüne atıldı; ama sizin kılınız bile kıpırdamadı. OYSA TARİH BAZI KAVŞAKLARDA ÖNCÜLERE ÖLÜME YÜRÜMEYİ EMREDER! Sizin yerinizde Spartaküs olsa halkı katledilmesin diye o şehirlerin kapısına dayanır, ölse de bir kaya gibi çakılıp kalırdı orada.
Sizin asil bir duruş sergileyerek, katliamlar karşısındaki yetersizliğiniz ve Kürt meselesinin çözümündeki bitikliğiniz nedeniyle halktan özür dilemeniz gerekiyordu. Peki, siz ne yaptınız? Çoraklığınızın üstünü örtmek için Cizre’ye gidip Mehmet Tunç’un vasiyetini çiğnediniz. Cizre Halk Meclisi Başkanı Mehmet Tunç kuşatıldığı bodrumda şöyle vasiyet etmişti:
“…Cizre büyük bir katliamla karşı karşıyadır. Kürt halkı Kobani’yi nasıl kurtardıysa Cizre’deki katliamı da önleyebilir…Kürt özgürlük mücadelesi geri gitmek istemiyorsa…mutlaka bizlerin sesini duyması lâzım. Cizre’deki bu sesi duymak istemeyenler…Biz öldükten sonra gelip Cizre’deki cenazeleri, katliamı çekip görüntüleyip cenazelere karışmasın…”
Mehmet Tunç’un bu vasiyetine rağmen sokağa çıkma yasağı kalkınca, arkanızda şakşakçı medyanızla Cizre’ye koşup ağzınız kulaklarınızda, televizyonlara poz verdiniz. Oysa Mehmet Tunç, “Gelin, bizi kurtarın!”diye çağrı üstüne çağrı yaparken, siz ona sağır kesilmiştiniz. Sizin bu vicdansızlığınıza isyan eden kardeş Orhan Tunç öldürülmeden önce genç eşine, “Doğacak oğlumuza Békes (sahipsiz) adını koy! “diye vasiyet etmişti. Békes bebek top sesleri arasında dünyaya gözlerini açtığında babasının yerdeki kanı daha kurumamıştı. Baba Orhan Tunç, tarihe geçecek o “Békes” adını size ve Tayyip Erdoğan’a “armağan!” ederek veda etti hayata. Mehmet Tunç’un eşi sonraki günlerde gazetecilere, “Yardıma gidelim, dedik ama kimse gelmedi,”dedi. Elbette kimse gitmezdi, çünkü halk öncüsüzdü, siyasetin dizginini elinde tutan sizler onları başsız bırakarak Ankara’ya uçmuştunuz! Békes bebeğin şahsında halkı békes (sahipsiz) bıraktınız.
Devlet, nabzınızı muhbirlerin verdiği bilgilerle iyi ölçüyordu; halka siper olmayacağınızı bilmenin rahatlığı ile saldırıya geçti, bebeklerin ve yaşlı kadınların da aralarında olduğu kitle katliamı yaptı, şehirleri mezarlığa çevirdi. Müritleriniz olmasa siz bir gün dahi o yöneticilik koltuklarında oturamaz, alaşağı edilirdiniz. Size yapılan haklı eleştiriler şakşakçı medyanızın o vicdansız ambargosu ve müritlerinizin kopardığı gürültü arasında yitip gitti.
Ama gerçeklerin üstünü ne kadar örtmeye çalışırsanız çalışın nafiledir. Békes bebekler kendilerini size hep hatırlatacak ve kahreden gölgeleri hep üstünüzde olacak.
* * *
Peki, ne olacak şimdi? Uzun yılların acı tecrübeleri şunu gösteriyor: Halk ya sizi sırtından atıp özürlüğe yürüyecek, ya da kaderi sizin elinizde kaldıkça acı çekmeye devam edecek.

Mahmut Alınak

28.08.2017

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.