ORTA ÇAĞ KARANLIĞI ASLA !

Okuduğu bir şiirden dört ay hapis yattığı için orada burada çaka satan Tayyip Erdoğan’ın başında olduğu Cumhurbaşkanlığı, EŞKİYALARI ARAR HALE GELDİK başlıklı makalem nedeniyle beni savcılığa ihbar etti.

İstanbul savcılığı da emir yüksek yerden gelince derhal soruşturma başlattı. Bilmiyorlar ki meşruluk tartışması başlatıp yargılanmayı kabul etmeyeceğim.

Suçlanan makale Silopi’de sokağa çıkma yasağının sürdüğü günlerde devletin giriştiği kanlı terörü konu ediyordu.

Sanıyorlar ki hapisten korkup susacağız. Susmak koyunlaşmak, miskinlik ve suç ortaklığıdır. Sesimizi olanca gücümüzle yükseltip, zindanda bile olsak avaz avaz bağıracağız.

Sesimizden ve sözümüzden korktukları için celalleniyorlar. Sosyalist düşüncenin aydınlatan ve bilinçlendiren enerjisinin dört bir yana yayılarak saltanatlarını kuşatmasından ürküyorlar.

Oysa bilmiyorlar ki, Ortaçağ karanlığı bile insanlığı susturamamıştır. İnsanlar hafif ateşte saatler süren korkunç eziyetlerle yavaş yavaş yakılarak öldürülmüş, ama yine de susmamışlardır. Tarihin özgürlük ırmağı hep ileriye akmıştır, akar ve kirleri kenara iterek ışıklı yoluna devam eder.

Tayyip Erdoğan’ın başında olduğu AKP, bu toprakları Ortaçağ karanlığına gömeceğini hayal ediyorsa boşuna heveslenmesin. Bunu yapabilmeleri için cesetlerimizi çiğnemeleri gerekir.

Humeyni’nin İran’da nasıl zalim bir diktatörlük kurduğu dünmüş gibi hatırımızdadır. Adı İran olan o halklar zindanında bugün bile gençler işkencede veya tetikçi mahkemelerin verdiği idam kararları ile vinçlere asılarak öldürülmektedir.

Böyle kanlı bir diktatörlüğe asla izin vermeyeceğiz!

Biz milyonlarız, onlarsa bir avuçtur. Milyonların hafif bir kıpırdamasıyla saltanatlarının sabun köpüğü gibi uçup gideceğini biliyorlar; korkuları bundandır.

Ama…

Korkunun ecele faydası yoktur, gidecekler!

Gidecekler ve tarihin yargısından kurtulamayacaklar!

                                                                                    Mahmut Alınak

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.