ŞIRNAK KÜRDÜN HİROŞİMA VE NAGAZAKİ’SİDİR
Şırnak çeyrek asırdan beri defalarca katliama uğradı, ama yine de devlete baş eğmedi. Devlet geçen 14 Mart’ta bilenmiş bir öfkeyle bir defa daha saldırıya geçti ve Şırnak’ı 80 gün boyunca bombaladı. İnsanları melekler kadar temiz olan o mazlum şehirden geriye şimdi sadece binaların kalbura çevrilmiş kan donduran iskeletleri kaldı. Karıncaların bile barınamadığı şehrin harabe hali ABD’nin 2. Dünya Savaşı’nın son günlerinde atom bombası attığı Japonya’nın Hiroşima ve Nagazaki’sine benziyor.
Hiroşima ve Nagazaki’de binlerce insan yanarak can verdi. O katliam Amerika’nın utancı olarak tarihe geçti. Cizre, Sur, Yüksekova, Nusaybin, İdil, Silopi, Varto, Silvan ve Şırnak katliamları da bu militarist devletin suçu olarak tarihe yazılacak. Bilinsin ki, bugün Kürde Hiroşima ve Nagazaki’yi yaşatan bu egemenler devleti, yarın hakları için ayağa kalktıklarında aynı şeyi Türk ve diğer halklara da yapacaktır.
İfşa ediyorum: Devlet Kürt şehirlerini bombalamak için şimdi hepsini öldürdüğü gençleri hendek kazmaya zorladı, teşvik etti.
Hükümet binalarının dibinde hendekler kazılıp barikatlar kurulurken, valiler, savcılar, MİT ve Emniyet çay kahve içerek seyrettiler. Devletin kurduğu tuzakta pusuya yatışını oradaki incelemelerimden biliyorum. Merak eden varsa gidip araştırabilir.
Kürt şehirleri bombalanırken dünya kamuoyu kör ve sağırı oynadı. Biz de bir şey yapmadık, yere çivilenmiş gibi öylece durup seyrettik. Halkın önünde sokaklara dökülseydik Tayyip Erdoğan komutasında başlatılan bu jenosidin önüne geçebilirdik.
Kürt katliamı Saddam’ın başını yedi. Tayyip Erdoğan’a ne olacağını zaman gösterecek.

18 haziran 2017                                                                                    Mahmut Alınak

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.