Eski DEP Milletvekili ve “Gençler Ölmesin Ocaklar Sönmesin Girişimi” sözcüsü Mahmut Alınak, Kadıköy’de yapılacak olan Çerkes Hakları Mitingi’ne destek vereceklerini belirtti.
16 Nisan 2011 Cumartesi 11:00
Alınak:
Eski DEP Milletvekili ve “Gençler Ölmesin Ocaklar Sönmesin Girişimi” sözcüsü Mahmut Alınak, yarın İstanbul Kadıköy’de yapılacak olan Çerkes Hakları Mitingi’ne destek vereceklerini belirterek “Başka hiçbir niyet taşımadan, Çerkes hakları mitinginin yapılacağı yarın hepimiz, Türk, Kürt, Terekeme, Azeri, Boşnak, Ermeni, Arap herkes Çerkes’iz Eski DEP Milletvekili ve “Gençler Ölmesin Ocaklar Sönmesin Girişimi” sözcüsü Mahmut Alınak, yarın İstanbul Kadıköy’de yapılacak olan Çerkes Hakları Mitingi’ne destek vereceklerini belirterek “Başka hiçbir niyet taşımadan, Çerkes hakları mitinginin yapılacağı yarın hepimiz, Türk, Kürt, Terekeme, Azeri, Boşnak, Ermeni, Arap herkes Çerkes’iz. Çerkeslerin sloganları bizim sloganımız, ulusal kimlikleri bizim kimliğimizdir” dedi.
Alınak, yaptığı yazılı açıklamada Çerkes Hakları İnisiyatifi’nin, Çerkeslerin haklarını duyurmak için yarın İstanbul Kadıköy İskele Meydanı’nda miting düzenleyeceğini kaydederek “Çerkeslerin hakları hepimizin haklarıdır. Çünkü onlar bizim kardeşimizdir; ayrıca dünyanın neresinde olursa olsun gasp edilen her hak bizim hakkımız, hakları gasp edilenler ise kardeşimizdir” dedi.
Çerkeslerin hakları verilmeden mutlu olmaya haklarının olmadığını ifade eden Alınak, “Başka hiçbir niyet taşımadan, Çerkes hakları mitinginin yapılacağı yarın hepimiz, Türk, Kürt, Terekeme, Azeri, Boşnak, Ermeni, Arap herkes Çerkes’iz. Çerkeslerin sloganları bizim sloganımız, ulusal kimlikleri bizim kimliğimizdir” ifadelerine yer verdi.
Çerkeslerin başlattıkları hak arama mücadelesini en sıcak duygularla selamlayan Alınak, bu mücadelede Çerkeslerin yanında, emrinde ve hizmetinde olacaklarını bildirerek şöyle dedi:
“Çerkeslerin hakları verilinceye kadar onlarla omuz omuza mücadele etmek bizim insanlık ve şeref borcumuzdur. Bu uğurda her türlü fedakarlığı yapmaya ve her türlü bedeli ödemeye hazırız. Yarın miting alanında olacağız. Kalbi insanlık, kardeşlik ve mutlu bir dünya için çarpan herkesi Çerkes hakları mitinginde el ele olmaya çağırıyoruz.”- 16 NİSAN 2011 Ankara
Mahmut Alınak

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.