Parkta spor yapan hamile kadına saldıran kişi serbest bırakıldı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde 32 yaşındaki hamile Ebru Tireli’ye spor yaptığı parkta saldıran ve kadını yaralayan Mehmet T. serbest bırakıldı. Ebru Tireli’nin eşi Akın Tireli: Bebeğimiz düşük tehlikesi geçiriyor…
hamile-kadin
Ebru Tireli’ye spor yaptığı parkta saldıran ve kadını yaralayan tutuklu saldırgan Mehmet T. serbest bırakıldı.
Turgutlu’da geçen çarşamba günü meydana gelen olayda, 4 aylık hamile olan 32 yaşındaki Ebru Tireli , akşam saatlerinde evinin yakınındaki  Parkı’na spor yapmaya gitti.  Bu sırada, kırmızı renkli bir otomobilden inen bir erkek, yanına gelip “Bir daha burada yürüyüp, spor yapmayacaksın” diye bağırdı, ayağından çıkardığı ayakkabısıyla genç kadının suratına vurdu. Saldırgan, dengesini yitirince düşerek başını kaldırıma çarpan Ebru Tireli’ye yerdeyken tekme atıp vurmayı sürdürdü. Korkup, gözyaşları döken hamile olduğunu söyleyen Ebru Tireli’nin çığlık atması üzerine saldırgan kaçtı.

Turgutlu’da hamile Ebru Tireli’ye yapılan saldıran  Mehmet T.., Tire ilçe merkezinde olayın faili olduğu iddiasıyla yakalandı. Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Mehmet T, ilk ifadesinde suçlamaları kabul etmedi, olay anında başka yerde bulunduğunu anlattı.

Mehmet T.’nin avukatı Melike Ören Tak, müvekkilinin arabasının olay günü evinin önünden ayrılmadığına dair kamera kaydını mahkemeye sunduklarını belirterek delil durumu değişikliği dikkate alınarak serbest bırakıldığını ifade etti. Tak, “Müvekkilimin tutukluluğundan sonra olayda kullandığı ileri sürülen aracın saldırı anında evinin önünde durduğuna ait güvenlik kamerası görüntüleri bulduk. Bunun üzerine delil durumu değişikliği olduğu için savcılığa itirazda bulunduk. Emniyet kaynaklarının da yaptığı incelemede bu görüntüler doğrultusunda delil durumu değişikliğniden dolayı müvekkilim serbest kaldı. Gerçek saldırganın yakalanması için de emniyet titiz çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

“EŞİM DÜŞÜK TEHLİKESİ GEÇİRİYOR”

Saldırıya uğrayan hamile Ebru Tireli’nin eşi Akın Tireli, şunları söyledi: “Tutuklanan kişinin serbest kaldığını biz de duyduk. Ancak zaten onu teşhis eden görgü tanıklarına o kişiyi nasıl teşhis ettiklerini sormak lazım. Biz şu anda ne televizyon izliyoruz ne de bu konuyla ilgili konuşuyoruz. Çünkü bebeğimiz düşük tehlikesi geçiriyor. Aile olarak tek düşüncemiz eşim ve bebeğimin sağlığı” dedi.

Üç gün tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan Mehmet T., avukatları Gürcan Tak ve Melike Ören Tak ile olayın yaşandığı Parkı’ta açıklama yaparak,  “Kendisinin evden işe, işten eve giden biri olduğunu” belirten Mehmet T., “Dostlarım beni bilir. Ben, bu suçu işlemedim. Bu suçla hiçbir alakam yok. Gözaltına alındığım ilk gün, olayın şokuyla bana sorulan ‘Pişman mısınız’ gibi sorulara cevap veremedim, vermek istemedim. Çünkü suçum yok. İşlemediğim bir suç için niye pişman olayım, ya da niye pişman olmayayım” dedi.
Mehmet T., bir gazetecinin, “Neden gözaltına alındınız?” sorusu üzerine ise “O konu hakkında birşey söylemeyeceğim. Dava süreci devam ediyor. Avukatlarımız o konuyla ilgileniyor. Soruşturma devam ediyor” dedi.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.