Karşıyaka basketbol takımına ‘Pınar’ markasıyla sponsor olan Yaşar Holding’in yönetim kurulu başkanı Selim Yaşar, referandumun ardından paylaştığı ‘Evet’ mesajı nedeniyle Karşıyakalı taraftarlarının sert  tepkisi ile karşılaştı.

Sosyal medya aracılığla  ‘EVET doğru karar veren Türk halkına şükranlar’ paylaşımında bulunan Yaşar, Karşıyaka ilçesinin referandumda yüzde 83.2’yle ‘Hayır’ dediğini hatırlatan yeşil-kırmızılı taraftarlarla girdiği tartışmanın ardından mesajını sildi.

Bir arkadaşının mesajını silmesini eleştirmesi üzerine, “Karşıyaka zarar görmesin diye silmiştim, 45 milyon borcu olduğu gibi biline” diye yazan Yaşar, bir başka takipçisinin, “Siz Karşıyaka’yı düşünmeyin, Yaşar Holding’i düşünün” mesajına ise, “En yüksek Hayır Karşıyaka’dan YH (Yaşar Holding) düşünüyorum ve Ankara ile ters düşmemek için sponsorluğu yeniden gözden geçirmek gerekli” yanıtını verdi.

Bu tehdit üzerine Twitter’da #PınarÜrünleriBoykot kampanyası başlatıldı..Yaşar Holding açıklama yaparak Selim Yaşar’ın kişisel görüşlerinin Yaşar topluluğunu bağlamadığını söyledi.

Bunun yanısıra, Ülker’in  sahibi  Murat Ülker’den de referandumda “evet”i ima eden bir paylaşım yapılmıştı.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.