Erdoğan’ın seferberlik açıklamasına ilk destek

 Doğu Perinçek, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “seferberlik” çağrısına açık destek verdi, “Biz Vatan Partisi olarak bu milli seferberliğin en başındayız” dedi.

dogu-peri

Doğu Perinçek,  Recep Tayyip Erdoğan’ın “seferberlik” çağrısına destek vererek “Biz Vatan Partisi olarak bu milli seferberliğin en başındayız” dedi.

Bazılarının seferberlik ilanına “savaş aleyhtarlığı” bahanesiyle karşı çıkabileceğini de belirten Perinçek “Türkiye’nin vatan savunmasına karşı çıkan, ‘Saray savaşı’ gibi o teraneleri tekrarlayan bazı yaygaralarla da karşılaşacağız.” ifadelerini kullandı.

 

Perinçek, bir televizyon kanalının canlı yayınıda şunları söyledi:

“Seferberlik ilanı için bir hukuki süreç gerekiyor. Seferberliğin nedenleri anayasanın 122. maddesinde belirtilmiş bulunuyor. Burada milletin bölünmezliğini içten veya dıştan kuşatan şiddet hareketinin ortaya çıkması var. Bugün bu koşullar vardır. Bu yüzden Vatan Partisi tam 1 yıl önce 19-29 Aralık 2016 günü seferberlik ilan edilmesinin gereklilik olduğunu belirtmiştir.

apo-perincek

Cumhurbaşkanının seferberlik ilan ediyorum demesi yetmiyor, hukuki sürecin anayasaya göre düzenlenmesi lazım. Bu süreç şöyle işliyor:

Cumhurbaşkanlığı başkanlığında Bakanlar Kurulu toplanacak.

Milli Güvenlik Kurulu’nun görüşü alınacak.

Resmi Gazete’de yayınlanacak.

TBMM olağanüstü toplantıya çağırılarak ve seferberlik onaylanacak.

Biz Vatan Partisi olarak bu milli seferberliğin en başındayız.

Türkiye içten ve dıştan tehditlerle karşı karşıya ama bunun üstünden gelecek. ABD; PKK’sını, FETÖ’sünü ve IŞİD’ini Türkiye’nin üzerine sürmektedir.

dogu-ve-akit

Burada devlet ve millet olarak topyekun bir mücadeleye ihtiyacımız var. Savaş aleyhtarlığı adı altında Türkiye’nin vatan savunmasına karşı çıkan, ‘Saray savaşı’ gibi o teraneleri tekrarlayan bazı yaygaralarla da karşılaşacağız. Kimileri çıkıyor; “bu seferberlik nereden çıktı” diyor. Anayasa’nın 122. maddesini, 10. maddesini okumuyorlar, bilmiyorlar.”

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.