Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinden kalkan Coogeer tipi helikopter kalkıştan 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına takılarak düştü.

Uludere ilçesi Şenoba beldesinden Şırnak il merkezine gitmek üzere havalanan ve içerisinde 10’un üzerinde askerin bulunduğu Cooger tipi helikopter yüksek gerilim hattına takıldı.

Bunun üzerine bölgeye askeri birlikler eşliğinde arama-kurtarma ekipleri ile çok sayıda sağlık personeli sevkedildi.

Konuyla ilgili Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:  “İlimiz Uludere ilçesi Şenoba beldesinden kalkan coogeer tipi helikopterimiz kalktıktan 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına takılması sonucu düşmüştür.Olay yerine kurtarma ekiplerimiz intikal etmiştir.”

TSK’NIN AÇIKLAMASI:

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“31 Mayıs 2017 Çarşamba günü Şırnak/Şenoba Tugay Komutanlığından kalkış yapan ve içinde 13 personelimizin bulunduğu AS 532 COUGAR tipi bir helikopter, kalkışından kısa bir süre sonra, yüksek gerilim hatlarına takılması sonucunda saat 20.55 sularında kaza kırıma uğramıştı”.

Hayatını kaybeden askerler içerisinde 1 Tümgeneral, 2 Albay, 1 Yarbay, 1 Binbaşı,  3 Yüzbaşı, 2 Başçavuş, 2 Uzman Çavuş ve 1 Üsteğmen bulunuyor.

 

 

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.