Şemdinli’deki üs bölgesinde yaşanan patlamada Valilik, önce top atışı sırasında arızalı mühimmatın infilak ettiğini, ikinci açıklamada ise patlamanın mühimmat deposunda yaşandığını açıkladı.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Derecik Ortaklar köyündeki üs bölgede bulunan karakolda patlama meydana geldi.  Patlamada 25 asker yaralandı, 7 askerin ise akıbeti ise belirsiz.

Patlama, Sülgü Tepe üs bölgesindeki karakolda meydana geldi. Konuyla ilgili Hakkari Valiliği’nden yapılan ilk açıklamada  “09.11.2018 günü İlimiz Şemdinli İlçesi Ortaklar Süngü Tepe Üs Bölgesinde top atışı yapıldığı esnada arızalı mühimmatın infilak etmesi sonucu askeri personellerimiz yaralanmıştır” denildi.

Valilik, ikinci açıklamada ise patlamanın mühimmat deposunda meydana geldiğini duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı ise 25 askerin yaralandığını açıklarken, 7 askerin de akıbetinin belirsiz olduğunu bildirdi.

Bakanlığın açıklaması şöyle: “Hakkari’de bir üs bölgemizde, ilk bilgilere göre atış esnasında ağır silah mühimmatından kaynaklandığı değerlendirilen bir kaza meydana gelmiştir. Kaza sonucunda yaralanan 25 kahraman silah arkadaşımız süratle hastaneye tahliye edilmiş ve tedavilerine başlanmıştır. Yedi kahraman silah arkadaşımıza ulaşma çalışmaları devam etmektedir. Kaza hakkında inceleme başlatılmıştır.”

YARALILAR,YÜKSEKOVA’DAKİ  HASTANELERE KALDIRILDI

Yaralı askerler, helikopterle üs bölgesinden indirildikten sonra ambulanslarla Hakkari ve Yüksekova Devlet Hastanelerine kaldırıldı.

Üs bölgedeki patlamaya ait olduğu belirtilen görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.