Kürdistan bayrağı İstanbul’da göndere çekildi

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, bugün İstanbul’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüştü. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda ilk kez Kürdistan Bayrağı göndere çekildi.
Recep Tayyip Erdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’yle görüştü. Barzani’nin Türkiye’ye ayak bastığı İstanbul Atatürk Havalimanı’nda ilk kez Kürdistan Bayrağı göndere çekildi.

Özel uçakla dün saat 15.30’da İstanbul’a gelen Barzani’yi Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde Dışişleri Bakanlığı yetkilileri karşıladı. Yaklaşık bir saat Devlet Konukevinde kalan Mesut Barzani, daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek için Mabeyn Köşk’üne gitmek üzere havalimanından ayrıldı. Bu esnada Devlet Konukevi’nin bayrak direklerinde Türk ve Irak bayraklarının yanı sıra Irak Kürt Bölgesel Yönetimi bayrağının da çekildiği  görüldü.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, akşam saatlerinde Mabeyn Köşk’üne gelen Barzani’yi  kabul etti.   Basına kapalı gerçekleşen görüşmede, ağırlıklı olarak Musul ve Telafer’in durumu, PKK’nin Irak’taki varlığı ve Suriye’deki son gelişmelerin ele alındığı belirtildi.

Barzani yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından Mabeyn Köşkü’nden ayrıldı. Görüşmeden sonra herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bunun yanısıra, Kürdistan bayrağının karşılamada ve ve Mabeyn köşkünde göndere çekilmesi, Irak Kürdistan’ının Türkiye tarafından Devlet olarak tanınması anlamına geldiği konusunda yorumlar Yapılmakta…

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.